Kolegos arogancija

Re: Kolegos arogancija

Standartinė dailė-30 2012 Balandžio 19, 22:03, Atsakymo numeris: #89264

Ugnelė. rašė:Autorei:
O aš vistiek nesuprantu, koks tikslas tau pamokyti žmogų, kuris tavo žodžiais tave atvirai niekina?
?

Kaip minėjau, stengiuos nebendrauti. Bet juk bus situacijų, kai pvz., susitiksim lifte arba jam ko nors prireiks dėl darbo, ir užkalbins, - tai va ir galvoju, ar bendrauti lyg niekur nieko, ar bendrauti primenant jam jo bendravimo stilių? Nesupraskite, kad tas noras pamokyti - tai nei iš šio, nei iš to kažkaip prieiti ir kažką išrėžti į akis.
dailė-30

Standartinė Ugnelė. 2012 Balandžio 19, 22:10, Atsakymo numeris: #89265

dailė-30 rašė:
Ugnelė. rašė:Autorei:
O aš vistiek nesuprantu, koks tikslas tau pamokyti žmogų, kuris tavo žodžiais tave atvirai niekina?
?

Kaip minėjau, stengiuos nebendrauti. Bet juk bus situacijų, kai pvz., susitiksim lifte arba jam ko nors prireiks dėl darbo, ir užkalbins, - tai va ir galvoju, ar bendrauti lyg niekur nieko, ar bendrauti primenant jam jo bendravimo stilių? Nesupraskite, kad tas noras pamokyti - tai nei iš šio, nei iš to kažkaip prieiti ir kažką išrėžti į akis.

Aš bendraučiau lyg niekur nieko. Gal jam, žmogui, irgi nauja aplinka, jaudinasi, dėl jaudulio kažką ne taip leptelėjo. O jei labai jau įsižeidei, tada nebijok parodyti, kad tikiesi kiek kitokio bendravimo kaip iš kolegos. Ir nereikia bijoti, ką pagalvos kiti. Visada buvimas savim geriau nei bet kokio atrepetuota kaukė.
Ugnelė.

Standartinė dailė-30 2012 Balandžio 19, 22:14, Atsakymo numeris: #89266

Ugnelė. rašė: nebijok parodyti, kad tikiesi kiek kitokio bendravimo kaip iš kolegos. .

Tikrai gera mintis, reikia tik išvystyti, dėkui.
dailė-30

Standartinė Ugnelė. 2012 Balandžio 19, 22:26, Atsakymo numeris: #89267

Dar norėjau pasakyti, kad bendravimas priklauso ir nuo to, kaip pats prie to žmogaus prieini, t.y. kokį ,,toną užduodi". Nemanau, kad jei su žmogum bendrausi ramiai ir pagarbiai, jis būtinai norės tave žeminti. O jei įsivelsite į špilkinimus ,,kas kurį", tai nebus tam nei galo, nei krašto ir labiausiai nukentės nervai ir tiesioginis darbas.
Sėkmės.
Ugnelė.

Standartinė deepsorrow 2012 Balandžio 19, 22:39, Atsakymo numeris: #89268

Aš tai „bukas“ žmogus nežiūrintis bulvarinių TV ir neskaitantis tokių laikraščių Lietuvos vertas dėmesio ir nusipelniusias „žvaigždes“ suskaičiuočiau ant rankų pirštų. Ten pažvelgus pro geltonus puslapius vos ne kas 3 žmogus „ale“ įžymybė, bet yra viena labai paprasta taisyklė viską apibrėžianti – kuo mažesnė varlė, tuo labiau pučiasi.
Moterim gal kiek sunkiau su tom emocijomis, tačiau visgi prisilaikyti takto darbe reikia ir leistis į emocijas tai ne vieta. Visuose geruose kolektyvuose vyrauja abipusė pagarba ir šiokia tokia draugystė, o toliau jau atsisijoja visi tie, kur santykiai baigiasi su darbo laiku ir tai tik minusas jiems – dažniausiai tokie žmonės tik tampa balta varna kolektyve, kuriems už nugaros visi juokiasi ir pašiepia, bet tai yra jų pačių kaltė.
Kitaip sakant žmogus vertas jūsų pa/nuo/lankumo tuomet, kai įrodo jog toje pačioje srityje yra pranašesnis už jus, visi kiti „laurai“ nėra svarbūs vertinant jį konkrečiai profesinėje srityje.
Bendravimas tarp kolegų turi būti toks, kuris nekeltų streso ir neturėtų įtakos darbo našumui, būna tokių žmonių, kurie labai nori pasirodyti ir kritikuoti, tada tiesiog pasakai – padaryk tai geriau už mane – su malonia šypsena ir jeigu kas ir imasi įrodinėti dažniausiai grįžta pabrukę uodegas prašydami pagalbos, o va čia jau jūsų reikalas ar pradėsite ožiuotis ar draugiškai, be priekaištų patarsite. Pastaruoju variantu bendravimas pasikeičia kardinaliai.
O žvaigždės žvaigždėmis kiek jau jų teko sutikti ir kiek dar teks manau nesikeis, nenori – nepatinka ir nesitaikstai, su moterimis man tiesa neteko kontaktuoti, bet su vyrais visada būna taip, kaip toje patarlėje – senesnis arklys vagos negadina. Visiškai nesvarbu kad tas naujas baltas ir su gražiais karčiais, bet jeigu „plūgo“ teisinga arba tinkama linkme nepaveža tai prie ūkio „ans“ nėra tinkamas.
Vartotojo avataras
deepsorrow
Super aktyvuolis

Paskutinis prisijungimas prie diskusijų:
2013 Rugsėjo 26, 20:13

Standartinė Svečias 2012 Balandžio 21, 19:02, Atsakymo numeris: #89304

Svečias rašė:
dailė-30 rašė:Kodėl jūs vieni nuo kitų nusirašinėjate - per daug garbės, per daug garbės. :roll: :D Nesupraskite, kad naktimis neužmiegu sukdama galvą, kaip pamokyti. Tai nėra mano didžiausias galvos skausmas, bet visgi... :roll: Negi neturėjote tokių draugų, bendradarbių? Mano draugė turėjo tokį kursioką - tai ignoruodavo ją, tai kaip geriausias draugas prieidavo :? Jau vien jos pasakojimų apie jį būdavo sunku klausyti, ji irgi nežinodavo kaip su tokiu tipu bendrauti, ko tikėtis, gal tiesiai šviesiai paklausti, kodėl toks neprognozuojamas, bet bijojo būti pavadinta paranojike ar pnš., o dabar pati turiu tokį atvejį. Atvirai pasakius, darbe tai trukdo, atsiranda įtampa. Aš gal irgi ne visus vienodai mėgstu, bet nė vieno neniekinu, ypač taip atvirai. Nesinori būti nei nuolankia avele, nei chame. Tiesiog norėjau pavyzdžių iš jūsų patirties, kaip galbūt gražiai nuleidote tokį žmogų ant žemės ar pnš.

Mano draugė, kurią aš pati pakviečiau dirbti į kolektyvą,tapo nepakenčiama nuo pat pirmos dienos. Perdėm familjariai ir arogantiškai su manim elgiasi prie kitų, vadina keistais vardais, kurie kelia nuostabą kolegoms, elgiasi nekorektiškai tarsi bandydama parodyti savo viršų ir valdžią man. Keletą sykių ją gražiai humoro forma nusodinau, paprašiusi elgtis mandagiau. Dabar ji vis rečiau bando paleisti į mane kokią špilką, nes ją arba mandagiai bet tvirtai nusodinu, arba ignoruoju. Pati dar nežinau ar tinkamai elgiuosi, bet draugės jau nebeturiu. Įdomiausia, kad intuityviai žinojau, jog kaip tik ji ateis pas mane dirbti, mes tapsime nebe draugės. Bet vis tiek kviečiau, nes ji vargo senajame darbe, o pas mus jos atlyginimas pašoko vos ne dvigubai ir malonesnė aplinka. Ne visiems reikia daryti gera, matyt..

O aš kaip tik, kai pradėjau dirbti pas pažįstama, atsidūriau tos tavo draugės vietoje - iš karto iš viršininkės-draugės prasidėjo kažkokie valdingumo protrūkiai. Vienu metu buvo tikrai sunku nutylėti ir "špilkas" varydavau atgal :) kažkaip labai jau bobiška siųstis dėl tono, bet kartais ir tas toks valdingas tonas išprovokuoja. dabar - ignoruoju ir ji kiek apsiramino. išeičiau, bet dabar jau laiko kiti įsipareigojimai.

Manau, kad bėdų yra ne tik draugėje, bet ir tavyje. Kažkaip piktiniesi, kad elgiasi familiariai, bet pergyveni, kad praradai draugę ir nori ją nusodinti... ne tik ji, bet ir tu pati to aukso vidurio rasti nesugebėjai.
Ir ta paskutinė frazė apie daryti gerą... Juk ne išmaldą davei, o žmogus dirba darbą. Ir, matyt, dirba gerai, jei jau mokamas dvigubai didesnis atlyginimas nei kitur.. Tik ar aplinka malonesnė kai kažkas vis bando nusodinti - smarkiai abejoju..
Svečias

Standartinė Svečias 2012 Balandžio 21, 20:18, Atsakymo numeris: #89306

Svečias rašė:O aš kaip tik, kai pradėjau dirbti pas pažįstama, atsidūriau tos tavo draugės vietoje - iš karto iš viršininkės-draugės prasidėjo kažkokie valdingumo protrūkiai. Vienu metu buvo tikrai sunku nutylėti ir "špilkas" varydavau atgal :) kažkaip labai jau bobiška siųstis dėl tono, bet kartais ir tas toks valdingas tonas išprovokuoja. dabar - ignoruoju ir ji kiek apsiramino. išeičiau, bet dabar jau laiko kiti įsipareigojimai.

Manau, kad bėdų yra ne tik draugėje, bet ir tavyje. Kažkaip piktiniesi, kad elgiasi familiariai, bet pergyveni, kad praradai draugę ir nori ją nusodinti... ne tik ji, bet ir tu pati to aukso vidurio rasti nesugebėjai.
Ir ta paskutinė frazė apie daryti gerą... Juk ne išmaldą davei, o žmogus dirba darbą. Ir, matyt, dirba gerai, jei jau mokamas dvigubai didesnis atlyginimas nei kitur.. Tik ar aplinka malonesnė kai kažkas vis bando nusodinti - smarkiai abejoju..

Nesu savo draugės viršininkė, dirbame lygų darbą, ir beje jį atlieku geriau, dėl to jai matyt apmaudu. Nepergyvenu, kad praradau draugę, priešingai, džiaugiuosi, kad pamačiau kokia ji yra iš tikro. Tikras draugas nepradės pavydėti ir užgaulioti prie visų, o ramiai pasakys kas ne taip. Dėl "išmaldos" - panašiai, ji bėdavojo kad jai bloga sename darbe, o darbą gerą gauti per protekciją ne kiekvienam sekasi. Galėjau laisvai jos nerekomenduoti, bet atlikau tikrai gerą darbą, nors kaip minėjau ir nujaučiau kuo tai baigsis. Dėkingumo kol kas nesulaukiau, priešingai. Ką jūsų manymu reikia daryti su įžūliu žmogumi - leisti jam toliau bujoti ar ignoruoti. Aš pasirinkau pagal aplinkybes ir tą ir tą. Bendradarbiai stebisi jos elgesiu.
Svečias

Standartinė Svečias 2012 Balandžio 21, 20:52, Atsakymo numeris: #89308

šneki labai abstrakčiai ir nematant, nežinant situacijos kažką pasakyti sunku. Tokiais atvejais visuomet yra dvi pusės.
vienintelis kas aišku - kad tau labai apmaudu.

O šeip, jei atlikai gerą darbą - tai už jį dėkingumo tikėtis negalima. Kitaip tai nėra geras darbas :)
Svečias

Standartinė Svečias 2012 Balandžio 22, 08:36, Atsakymo numeris: #89341

Svečias rašė:šneki labai abstrakčiai ir nematant, nežinant situacijos kažką pasakyti sunku. Tokiais atvejais visuomet yra dvi pusės.
vienintelis kas aišku - kad tau labai apmaudu.

O šeip, jei atlikai gerą darbą - tai už jį dėkingumo tikėtis negalima. Kitaip tai nėra geras darbas :)

Ne, neapmaudu, veikiau keista. O keista, nes padaręs gerą darbą, žmogus geriausiu atveju susilaukia abejingumo, o kitais net paniekinimo. Tai pavydas, kuriuo garsėjame dažnas lietuvis. Kaip vokiečiai šykštumu :lol: Na, nesutinku, kad už gerus darbus negalima laukti dėkingumo, nes tada tai neva jau nebus geras darbas. Ne materialinį dėkingumą turiu omeny, bet paprastąjį AČIŪ TAU. Nedėkingumas viena bjauriausių žmogaus ydų.
Svečias

Standartinė Senas hrienas 2012 Balandžio 22, 10:38, Atsakymo numeris: #89346

Kad parodyt jam jo vieta, turi zinot savaja, is tiesu tai jis tik atspindi tai ka galvoji ir kaip elgiesi.
O jis gal but taip ginasi nuo visokiu paviduoliu ir nesusiprateliu.
Senas hrienas

AnkstesnisKitas

Grįžti į Kitos temos