Kolegos arogancija

Kolegos arogancija

Standartinė dailė-30 2012 Balandžio 18, 08:24, Atsakymo numeris: #89204

Sveiki. Pas mus į kolektyvą atėjo dirbti žmogus iš TV ekrano. Man jis visada tiesiog patiko, atrodė lengvai bendraujantis, malonus, bet ne visi jį mėgsta, man net gaila jo būdavo. Ir štai. Pirmą kartą susidūrus darbe pasilabinau, tai praėjo kaip pro tuščią vietą. Kitą kartą užkalbinau darbiniais reikalais, tai nesugebėjo normaliai atsakyti, kažką labai intelektualiai su patosu išvartė, nieko nesuprasi. Privertė labai nemaloniai pasijusti. Ir taip dar kelis kartus. Atrodo, žmogeliui prireikia labai daug pastangų paprastai atsakyti, vis kažkoks pamokomas arogantiškas tonas iš aukštybių. Nesiperšu tam žinomybei į drauges, mes darbe prie žvaigždžių pripratę, ne stebuklas, esam ir patys šio to pasiekę, tiesiog tai pirmas toks pasikėlęs asmuo, prie kurio tiesiog nežinai iš kurios pusės prieiti :D. Kartais jau norisi jį pastatyti į vietą, paklausti - tai ko dantų nerodai kaip per TV, ar tiesiog pasakyti - žinai, tu pasiek bent tiek kiek aš šitam darbe, o tada kelkis ir t.t. Žinoma, aš galiu labai sėkmingai jį ignoruoti, tą ir darau, stengiuos be reikalo nebendrauti, bet kiek teko pastebėti, tokie žmonės būna labai nenuspėjami, ir jei, tarkim, atsidurtume kitoj situacijoj, pvz. lifte ar parduotuvėje prie kasos, jis labai maloniai mane užkalbintų lyg niekur nieko. Bijau, kad tada staiga pati tapsiu nemandagi ir ką nors leptelsiu ar apsimesiu kad negirdžiu, nepažįstu :) Ar pažįstate tokių žmonių, kokius priešnuodžius naudojate ir ar reikia juos kaip nors pamokyti, ar laukti, kol gyvenimas pamokys?
dailė-30

Re: Kolegos arogancija

Standartinė medutis 2012 Balandžio 18, 09:05, Atsakymo numeris: #89205

Ankstesniuose darbuose susiburdavom į kolegų ratelį, su kuriais smagiai pašiepdavom visokius tokius panašius veikėjus. Tiesiog nesileidi kad gadintų nuotaiką ir kandžiais bajeriais pats jam tą nuotaiką gadini :)
Vartotojo avataras
medutis
Veteranas

Paskutinis prisijungimas prie diskusijų:
2013 Rugpjūčio 26, 17:26

Standartinė Pasileidusi_ 2012 Balandžio 18, 16:58, Atsakymo numeris: #89210

O kas čia tokio, kad tapsi nemandagi, nesaldi? O kam tau to reikia? Užtat gal būsi tikresnė ir natūralesnė?
Na, sutiksi prie kasos, pasiveikinsi ir atsisveikinsi. Ir kas?
Pasileidusi_

Standartinė dailė-30 2012 Balandžio 18, 21:46, Atsakymo numeris: #89225

Iš kitų reikalauti mandagumo,o pačiai "grubilinti" būtų neteisinga. Kita vertus, jei užkalbinusi susilaukiu vien išsidirbinėjimo, tai kodėl pati jo užkalbinta turėčiau bendrauti lyg niekur nieko, lyg jis manęs niekad neniekino. Kažkaip norėtųsi pasiruošti tam kartui, kai jam iš manęs ko nors prireiks ar ką nors pasakys - kaip reaguoti, kad nesutrikčiau ir neprarasčiau orumo. :roll: Paskui tos įžymybės stebisi, kodėl tiek daug blogų komentarų apie juos. ;)
dailė-30

Standartinė Svečias 2012 Balandžio 18, 23:18, Atsakymo numeris: #89233

Kažkaip sunku suprasti kokia ta situacija - labai jau aptakiai parašei. Tik aišku, kad jis tave labai įžeidęs ir nervina.
Kita vertus - ar ne per daug jam garbės suteiki? Kaip čia jam pasakyti, kaip čia jį perauklėti..
Svečias

Standartinė Ugnelė. 2012 Balandžio 19, 18:03, Atsakymo numeris: #89248

Išties - o kodėl taip maga pastatyti jį į vietą? Negi sunku paprasčiausiai nepastebėti?
Jeigu taip nervina - na nematyk, nepastebėk, tebūnie jis tau tuščia vieta. Jis gal apskritai net neįsidėmėjo tavęs, pamiršo tą pačią akimirką, kai pro jį praėjai, o tu jam suteiki tokią garbę, kad va pergyveni, suki galvą kaip pamokyti....
Ir jei po pasisveikinimo su juo pasijautei nemaloniai, tai jo problema, kad jis nemandagus, o tu tiesiog pamiršk jį ir savo mintis skirk savo reikalams.
Tavo orumas bus išlaikytas tada, kai sugebėsi atsiriboti nuo jo ir išlikti rami ir nepažeidžiama, o ne kai nervinsies ir galvosi kaip atkeršyti ar pastatyti jį į vietą.
Ugnelė.

Standartinė dailė-30 2012 Balandžio 19, 21:30, Atsakymo numeris: #89260

Kodėl jūs vieni nuo kitų nusirašinėjate - per daug garbės, per daug garbės. :roll: :D Nesupraskite, kad naktimis neužmiegu sukdama galvą, kaip pamokyti. Tai nėra mano didžiausias galvos skausmas, bet visgi... :roll: Negi neturėjote tokių draugų, bendradarbių? Mano draugė turėjo tokį kursioką - tai ignoruodavo ją, tai kaip geriausias draugas prieidavo :? Jau vien jos pasakojimų apie jį būdavo sunku klausyti, ji irgi nežinodavo kaip su tokiu tipu bendrauti, ko tikėtis, gal tiesiai šviesiai paklausti, kodėl toks neprognozuojamas, bet bijojo būti pavadinta paranojike ar pnš., o dabar pati turiu tokį atvejį. Atvirai pasakius, darbe tai trukdo, atsiranda įtampa. Aš gal irgi ne visus vienodai mėgstu, bet nė vieno neniekinu, ypač taip atvirai. Nesinori būti nei nuolankia avele, nei chame. Tiesiog norėjau pavyzdžių iš jūsų patirties, kaip galbūt gražiai nuleidote tokį žmogų ant žemės ar pnš.
dailė-30

Standartinė Svečias 2012 Balandžio 19, 21:43, Atsakymo numeris: #89261

dailė-30 rašė:Kodėl jūs vieni nuo kitų nusirašinėjate - per daug garbės, per daug garbės. :roll: :D Nesupraskite, kad naktimis neužmiegu sukdama galvą, kaip pamokyti. Tai nėra mano didžiausias galvos skausmas, bet visgi... :roll: Negi neturėjote tokių draugų, bendradarbių? Mano draugė turėjo tokį kursioką - tai ignoruodavo ją, tai kaip geriausias draugas prieidavo :? Jau vien jos pasakojimų apie jį būdavo sunku klausyti, ji irgi nežinodavo kaip su tokiu tipu bendrauti, ko tikėtis, gal tiesiai šviesiai paklausti, kodėl toks neprognozuojamas, bet bijojo būti pavadinta paranojike ar pnš., o dabar pati turiu tokį atvejį. Atvirai pasakius, darbe tai trukdo, atsiranda įtampa. Aš gal irgi ne visus vienodai mėgstu, bet nė vieno neniekinu, ypač taip atvirai. Nesinori būti nei nuolankia avele, nei chame. Tiesiog norėjau pavyzdžių iš jūsų patirties, kaip galbūt gražiai nuleidote tokį žmogų ant žemės ar pnš.

Mano draugė, kurią aš pati pakviečiau dirbti į kolektyvą,tapo nepakenčiama nuo pat pirmos dienos. Perdėm familjariai ir arogantiškai su manim elgiasi prie kitų, vadina keistais vardais, kurie kelia nuostabą kolegoms, elgiasi nekorektiškai tarsi bandydama parodyti savo viršų ir valdžią man. Keletą sykių ją gražiai humoro forma nusodinau, paprašiusi elgtis mandagiau. Dabar ji vis rečiau bando paleisti į mane kokią špilką, nes ją arba mandagiai bet tvirtai nusodinu, arba ignoruoju. Pati dar nežinau ar tinkamai elgiuosi, bet draugės jau nebeturiu. Įdomiausia, kad intuityviai žinojau, jog kaip tik ji ateis pas mane dirbti, mes tapsime nebe draugės. Bet vis tiek kviečiau, nes ji vargo senajame darbe, o pas mus jos atlyginimas pašoko vos ne dvigubai ir malonesnė aplinka. Ne visiems reikia daryti gera, matyt..
Svečias

Standartinė Ugnelė. 2012 Balandžio 19, 21:56, Atsakymo numeris: #89262

Autorei:
O aš vistiek nesuprantu, koks tikslas tau pamokyti žmogų, kuris tavo žodžiais tave atvirai niekina?
Ar tau būtinai reikia jam parodyti, kad taip labai reaguoji į tai? Ar tavo savivertė nukentės, jei neduosi atkirčio atgal? Tegul jis pučiasi sau kiek nori, bet tau jis nei vaikas, nei vyras, kad reikėtų jį auklėti. O jei kolektyvas sutartinai į jo išsišokimus nereaguos, tai ir jam pačiam praeis noras reikštis.
Negi tau negaila savo energijos, kurią galėtum skirti tiesioginiam darbui?
Ugnelė.

Standartinė dailė-30 2012 Balandžio 19, 21:58, Atsakymo numeris: #89263

Taip, gera mintis - humoras. Bet tose situacijose taip sutrinki, kad ne humoras galvoje :roll: Bet reikės pabandyti ;)
dailė-30

Kitas

Grįžti į Kitos temos